Lubinianki zagrały dla reprezentacji

16

W pierwszym meczu fazy play-off o awans do MŚ kobiet 2011, Polska przegrała w Elblągu z Danią 16:23 (8:8). Na parkiecie zobaczyliśmy cztery zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które zdobyły łącznie pięć bramek.

Dwa razy do bramki rywalek trafiła Karolina Semeniuk-Olchawa. Po jednej bramce rzuciły: Joanna Obrusiewicz, Kinga Byzdra i Klaudia Pielesz.

Do przerwy spotkanie było wyrównane, dość powiedzieć, że pierwsza połowa zakończyła się remisem po 8. Niestety w drugiej partii zobaczyliśmy już zupełnie inny polski zespół. Nieuważna gra i straty w ataku oraz brak recepty na zabójcze kontry rywalek sprawiły, że na kwadrans przed końcem Dunki prowadziły już 17:10 i do ostatniego gwizdka kontrolowały przebieg meczu.

Polska – Dania 16:23 (8:8)

Polska: Baranowska – Kudłacz 5, Koniuszaniec 2, Semeniuk-Olchawa 2, Byzdra 1, Dworaczyk 1, Gleń 1, Niedźwiedź 1, Obrusiewicz 1, Pielesz 1, Stachowska 1, Polenz, Wilamowska, Zalewska.

Dania: Mortensen – Krogshede 5, Norgaard 5, Skov 5, Troelsen 4, Augustesen 2, Kviesgaard 1, Moller 1, Dalby, Jorgensen, Kristensen, Kristiansen, Melgaard, Thorsgaard.