Pochodząca z Lubina Sandra Stefan znalazła się w grupie finalistów brytyjskiej edycji prestiżowego konkursu Top Model. Mieszkająca dziś w angielskiej miejscowości Corby 21-latka ma szansę rozpocząć karierę modelki. Oprócz tego na pewno pomoże dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe.
Rywalizacja, w której uczestniczy Sandra, nie jest tym, co znamy z telewizyjnych ekranów. Zamiast telewizyjnego show jest profesjonalne jury, kilkudniowe pokazy i spotkania z osobami, które na co dzień decydują o tym, co dzieje się w świecie mody. To jeden z najpoważniejszych na świecie konkursów dla początkujących modelek.
Zanim wyjechała do Anglii, Sandra mieszkała w Lubinie – tu chodziła do Szkoły Podstawowej nr 8 i do Gimnazjum nr 3. Chociaż od ponad czterech lat mieszka za granicą, wciąż ma tu wielu przyjaciół, którzy wytrwale jej kibicują. By pomóc Sandrze w zdobyciu głównej nagrody w jej kategorii („Editorial”), trzeba wpłacić jeden funt na rzecz fundacji „Children with Cancer UK”, pomagającej dzieciom chorym na raka. Każda taka wpłata to jednocześnie głos na kandydaturę Polki.
– Ideą tego konkursu jest nie tylko „wyławianie” nowych twarzy. Każdego roku zbierane są pieniądze na pomoc osobom potrzebującym – wyjaśnia Sandra. – Mnie udało się do tej pory zebrać 149 funtów i w swojej kategorii zajmuję pod tym względem trzecie miejsce. Oczywiście mam nadzieję, że uda mi się również zacząć pracę w charakterze modelki.
W zeszłym roku organizatorzy Top Model przekazali ponad 23 tysiące funtów na rzecz wspieranej przez nich fundacji. Głosy zbierane będą do końca marca. W kwietniu odbędzie się wielka gala finałowa, która niektórym uczestnikom otworzy drzwi do świata wielkiej mody. Nawet jeśli Sandra nie zdobędzie tytułu top modelki, jej starania nie pójdą na marne. Nazwisko młodej Polki zdążyli poznać branżowi poszukiwacze talentów i dzięki niej wpłyną pieniądze na konto osób potrzebujących specjalistycznego leczenia. Przygotowane na potrzeby konkursu fotografie Sandry znalazły się też w internetowej bazie czasopisma Vogue. Stamtąd mogą się łatwo przedostać na strony elitarnego magazynu.
Głosy na Sandrę można oddać tutaj: http://uk.virginmoneygiving.com/SandraStefan
Strona konkursu: http://www.topmodeluk.com/editorial/4591321196