Lubinianka mistrzynią świata!

1571

Polskie szpadzistki wywalczyły złoty medal w turnieju drużynowym podczas mistrzostw świata juniorów (do lat 20) w szermierce rozgrywanych w bułgarskim Płowdiw. Biało-czerwone w finałowym starciu pokonały Amerykanki 45:38. Zwycięski skład reprezentowała m.in. pochodząca z Lubina Gloria Klughardt.

Drużyna w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klaughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa) była najwyżej rozstawioną na turnieju, rozpoczynając zmagania od 1/16 finału. Dziewczyny w pełni spełniły pokładane w nich nadzieje.

W pierwszym starciu Polki pokonały ekipę Meksyku 45:21, następnie w 1/8 finału nie dały większych szans Rumunkom (45:27). W ćwierćfinale po wyrównanym boju nasze szpadzistki okazały się lepsze od Ukrainek, pokonując je 38:35, a w półfinale – od Francuzek (35:31). W decydującym o końcowym triumfie spotkaniu Polska w pokonanym polu zostawiła reprezentację USA (45:38).

To kolejny w ostatnim czasie tak duży sukces pochodzącej z Lubina Glorii Klughardt. Wychowanka Olega Bugajenko, która obecnie jest zawodniczką AZS AWF Kraków, niedawno stanęła na podium mistrzostw Starego Kontynentu.

Z mistrzostw w Bułgarii Polska wraca w sumie z trzema medalami. Prócz złota w turnieju drużynowym, indywidualne srebrne medale wywalczyli: Alicja Klasik i Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki).