Lubinianin Mistrzem Świata!

2386

W dniach 2-5 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF. Lubinianin, Aleksander Szmaj zdobył na tym turnieju złoty medal!

Przedstawiciel Strefy Walk Lubin Aleksander Szmaj w drugim dniu zawodów zdobył tytuł Mistrza Świata MMA w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii wagowej do 72 kg. Podczas turnieju w Abu Dhabi piętnastolatek stoczył cztery pojedynki w drugi dzień zmagań. Walki odbywały się na zasadzie jednej, czterominutowej rundy. W pierwszym starciu pokonał jednogłośną decyzją sędziów reprezentanta Izraela. W drugiej walce poddał Ashwina J poprzez duszenie trójkątne rękoma.  W półfinale, Olek znów popisał się świetnymi zapasami i duszeniem zza pleców poddał Obodjona Begmatova z Uzbekistanu. W decydującym pojedynku o złoto jednogłośną decyzją sędziów pokonał Danylo Syvopliasa z Ukrainy. Opiekunem kadry Polski na turnieju jest Emil Różewski.

Oprócz Aleksandra złoty medal wywalczył w kategorii do 44 kg Ksawery Mosing, a brąz zdobyła Julia Lewandowska. Mistrzostwa zakończą się piątego sierpnia zmaganiami 16 i 17 latków.