Lubinianie przegrali po pięciu setach

23

Zgodnie z tym co zapowiadali siatkarze KS Cuprum Mundo Lubin, pojedynki w Radomiu z tamtejszymi Czarnymi nie będą należały do łatwych. Mogliśmy się o tym przekonać już w pierwszym meczu półfinałowym fazy play-off. O rezultacie spotkania zadecydował tie-break.

Lubinianie pierwszego seta zaczęli dość udanie. Po zablokowaniu zawodnika gospodarzy, lubinianie prowadzili 1:0. Punkt za punkt i było już 3:3. Później na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy pierwszy set zanotowali na swoją korzyść wygrywając 25:21. W drugiej rozgrywce przy stanie 10:10 do głosu doszli goście. Lubinianie wygrali 25:19. Również trzeci set należał do przyjezdnych. Ekipa Pawła Szabelskiego zwyciężyła 25:21. Wydawało się, że pierwsza wygrana w półfinale fazy play-off była bardzo blisko. Wtedy nadzieje na ten stan rzeczy rozwiali Czarni Radom. Gospodarze najpierw wygrali czwartego seta 25:23, a później okazali się lepsi w tie-breaku. Drugi mecz już jutro o godzinie 19.00 w Radomiu.

Czarni: Grzechnik, Neroj, Wachnik, Prygiel, Gutkowski, Gałązka, Filipowicz (L)
Cuprum: Michalski, Buniak, Oczko, Żuk, Wilk, Kordysz, Tylicki (L)