Lubinianie oddadzą hołd papieżowi

1273

Jak co roku, Lubin uczci Dzień Papieski. Będzie msza święta, ale i niezwykły koncert. Przed nabożeństwem zaś, pod pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się przy kościele pw. św. Jana Bosko, złożone zostaną kwiaty. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubina do udziału w tym wydarzeniu – zachęca rzecznik prezydenta Lubina Marcelina Falkiewicz.

W polskich kościołach Dzień Papieski obchodzony jest zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża (16 października). W tym roku wypadnie więc 13 października.

W Polsce ten dzień świętowany będzie po raz 19., zaś w samym Lubinie – siódmy.

W najbliższą niedzielę o godzinie 18 w kościele pw. św Jana Bosko odprawiona zostanie msza. Po niej, około godziny 19 zaplanowano koncert zespołu Deus Meus – jednego z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich. Lubinianie już raz mieli okazję usłyszeć graną przez grupę muzykę, będącą połączeniem gatunków soul, funk i reggae. Deus Meus wystąpił w Lubinie podczas Dnia Papieskiego w 2015 roku.

Początki zespołu sięgają 1994 roku. W ciągu tych 20 lat grupa zagrała blisko 600 koncertów na terenie całego kraju, wydała też wiele płyt.

Wstęp na niedzielny koncert grupy Deus Meus w lubińskim kościele jest bezpłatny.

W tym roku Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” i odwołuje się do tytułu przedostatniej książki papieża Polaka z 2004 roku, snującej refleksję o biskupstwie.

Będą to wyjątkowe obchody, ponieważ właśnie teraz Kościół powszechny i Kościół w Polsce przeżywa 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Wpisują się one również w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny.

W Lubinie organizatorami obchodów są Urząd Miejski w Lubinie, parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie i Centrum Kultury Muza.