Lubinianie na podium Mistrzostw Dolnego Śląska

47

W hali czeskiego Jablonca odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce. W imprezie tej w kategorii młodszych juniorów U-18 bardzo dobrze spisali się zawodnicy „Sokoła” Lubin.

Nikola Tarnowska zwyciężyła w biegu na dystansie 60 metrów, umacniając się znakomitym wynikiem 7,72 na czele polskich sprinterek kategorii U-18, Julia Góreczna zwyciężyła w biegu na 60 metrów przez płotki wynikiem 9,22. Szymon Data zdobył srebrny medal w skoku w dal wynikiem 5,88, natomiast Joanna Zoła stanęła na trzecim stopniu podium w biegu na 60 metrów przez płotki z wynikiem 9,66. Kolejne rekordy życiowe w swoich konkurencjach ustanowili: Maja Makarowska (8,38), Kacper Kierski (7,59), Karol Szelast (7,79) oraz Jakub Żyluk (8,12) w biegach na 60 metrów oraz Wiktoria Widulińska 1:58,0 w biegu na 600 metrów.