Lubinianie na gościnnych występach w Sławie

3917

Majówka trzech młodych mieszkańców powiatu lubińskiego, którzy wybrali się do Sławy, zakończyła się sporymi zniszczeniami. Nastolatkowie szybko opuścili miasto, ale wschowscy policjanci namierzyli ich w Lubinie.

Dwóch 17-latków i 16-latek wybrali się na nocny spacer po Sławie, niszcząc wszystko, co napotkali na swojej drodze. Animuszu dodał im wypity wcześniej alkohol. Monitoring miejski zarejestrował, jak nastolatkowie wyładowują swoją złość m.in. na ławkach, parasolach ośrodka wypoczynkowego oraz ulicznych gazonach.

– Zaangażowani w sprawę sławscy strażnicy miejscy i wschowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego, w którym zatrzymali się wandale. Pomocny okazał się system monitoringu. Wandale, kiedy zorientowali się, że poszukiwani są przez strażników miejskich i policjantów, szybko opuścili ośrodek wypoczynkowy – mówi komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowe Policji we Wschowie.

Młodym wandalom nie udało się jednak uciec przed policją. Obaj 17-latkowie zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina i trafili do policyjnego aresztu.

– We wschowskiej komendzie policji usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia – dodaje komisarz Piwowarska. – Sprawa nieletniego 16-latka znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. Wschowska policja nie będzie stosowała żadnych ulg wobec wandali – zaznacza.

Fot. KPP Wschowa