Lubin pod krzyżem

7792

W najbliższą sobotę we Włocławku odbędzie się akcja „Polska pod krzyżem”, podobne spotkanie modlitewne organizowane jest również w Lubinie.

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego

– czytamy na stronie wydarzenia „Polska pod krzyżem”.

Ta akcja ma się odbyć już 14 września na Lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wspólną modlitwę tam na miejscu, ale też zachęcają Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, w sobotę w swoich parafiach, miastach i wsiach stanęli od krzyżem.

W Lubinie odpowiedzią na to wezwanie jest spotkanie modlitewne „Lubin pod krzyżem”.

– Pragniemy w ten dzień, święto Podwyższenia Krzyża, stanąć razem jako mieszkańcy Lubina i okolic pod Krzyżem Jezusa Chrystusa. Stanąć na modlitwie w blasku Krzyża Jezusa – informuje ksiądz Marcin Kozyra, jeden z organizatorów wydarzenia w Lubinie. – Podczas spotkania modlitewnego chcemy prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Ta wspólna modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to wielkie wezwanie do przyjęcia Zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na Krzyżu, wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia – dodaje.

Spotkanie w Lubinie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 18, która odbędzie się w siedmiu kościołach. Około 18.45 spod wszystkich tych kościołów wyruszą procesje różańcowe, które spotkają się na terenach zielonych przy ulicy Konstytucji 3 Maja. O godzinie 19.30 zaplanowano modlitewne czuwanie pod krzyżem, które zakończy się o godzinie 22.

Organizatorzy zachęcają uczestników, by przynieśli ze sobą na mszę i spotkanie krzyż, świecę lub znicz.

Więcej o wydarzeniu we Włocławku można znaleźć na stronie www.polskapodkrzyzem.pl

Dodatkowe informacje od organizatorów