Lisy złapały wiatr w żagle. Pierwsze 3 punkty w Lubinie

206

Podopieczni Pawła Ruska byli niezwykle zmotywowani do spotkania z ekipą Andrzeja Kowala. Grali na własnym terenie, co dodatkowo podnosiło morale zespołu. Lisy przez trzy sety grały w jednym tempie i nieczęsto oddawały inicjatywę rywalom, ostatecznie pokonując gości 3:0!

Kibice zebrani na trybunach Hali RCS przywitali obie ekipy na stojąco. Warto też podkreślić, że na spotkaniu pojawił się kontuzjowany, jeden z czołowych zawodników reprezentacji Polski U-21 – Michał Gierżot.

Pierwszy punkt zdobyła ekipa Cuprum za sprawą Remigiusza Kapicy, który bez wątpienia był w tym spotkaniu czołowym „bombardierem” gospodarzy na czele z przyjmującym Marcinem Walińskim i kapitanem Wojciechem Ferensem. Miedziowi szybko osiągnęli różnicę kilku punktów, którą utrzymywali prawie przez całą pierwszą część spotkania. Końcówka to zdecydowanie popis silnych ataków w szóstką strefę Walińskiego, który też stosował zaskakujące „kiwki”. Cuprum wygrało 25:18. Można nazwać tą część meczu setem asów serwisowych. Na zagrywce brylowali Wojciech Ferens, Masahiro Sekita, Remigiusz Kapica i Dawid Gunia.

W drugiej części meczu goście lepiej prezentowali się w defensywie. Wynik spotkania utrzymywał się na przewagi, a w początkowej fazie goście wygrywali 1:5. Lisy odrobiły straty i wygrały seta 25:22.

Trzecia część spotkania to z początku kilka błędów własnych obu ekip, co dało rezultat 4:4. Ponownie na skrzydłach brylował Waliński, a podwójny blok gospodarzy często dawał im punkty. Dodatkowo młody atakujący Remigiusz Kapica atakował z każdej sytuacji i zdobywał punkty dla swojej ekipy. Cuprum grało do samego końca równą siatkówkę, wygrywając ostatecznie 25:22 i cały mecz 3:0. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i to jeszcze bez straty seta.