Lisy nie zdobyły Ergo Areny

162

Trzecie spotkanie w rozgrywkach PlusLigi to dla Cuprum Lubin pojedynek w gdańskiej Ergo Arenie z tamtejszym Treflem. Miedziowe Lisy zaczęły wybornie od pogrążenia gospodarzy rezultatem 16:25. Niestety z czasem to rywale grali pierwsze skrzypce i pokonali podopiecznych Marcelo Fronckowiaka 3:1.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli gospodarze, ale ze skrzydła szybko do remisu doprowadził atakujący Cuprum Lubin – Ronald Jimenez. W pierwszym secie, już na początku mogliśmy w akcji oglądać rosłego przyjmującego Szymona Jakubiszaka, który zdobył punkt przy stanie 2:3. Często zatrzymywany przez Miedziowych Lisów Mariusz Wlazły, potrafił też mocno zaatakować. Przyjezdni bardzo dobrze radzili sobie w elemencie bloku czy na skrzydłach, gdzie wielokrotnie udaremniali zdobycie punktu złotemu medaliście mistrzostw świata z 2014 roku. Pierwszego seta zdecydowanie wygrali zawodnicy Cuprum, 16:25. Druga część meczu z początku była grana na przewagi i dopiero po błędach własnych gości, a także skutecznej grze Bartłomieja Lipińskiego czy Mariusza Wlazłego, Trefl wyszedł na prowadzenie wygrywając tą część meczu.

Również trzeci set na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, wygrywając 25:15. Czwartą część meczu dobrze zaczęli goście. Wynik otworzył Jakubiszak i tu dla ciekawostki, wychowanek Trefla. Do remisu doprowadził Lipiński, a po chwili błąd Jakubiszaka i było 2:1 dla ekipy Michała Winiarskiego. Przyjmujący Moritz Reichert dał się we znaki w tej części meczu, również były Miedziowy Lis – Bartłomiej Lipiński, a także Mariusz Wlazły, który popisywał się asami serwisowymi. Goście próbowali gonić wynik, walcząc do końca, ale różnica czterech czy pięciu punktów była trudna do zniwelowania. 29 września o 17.30, Cuprum Lubin we własnej hali podejmie AZS Olsztyn.