Lisy kończą na dziesiątym miejscu

194

W drugim spotkaniu fazy play-off rozgrywek PlusLigi, ekipa Pawła Ruska udała się do Warszawy, gdzie kontynuowała rywalizację o 9.miesce na koniec sezonu. Po niezwykle wyrównanym meczu, Lisy musiały uznać wyższość podopiecznych Andrea Anastasiego.

Atakiem po bloku punkt otwierający wynik meczu zdobył zawodnik gospodarzy – Michał Superlak. Po pewnym czasie miejscowi wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta. W drugiej części meczu Lisy kąśliwie atakowały ze skrzydeł. Tutaj warto podkreślić świetną postawę przyjmującego Marcina Walińskiego czy kadrowicza – Michała Gierżota. Pojedynek na przewagi wygrali goście 22:25. Trzeci i czwarty set był pełen zwrotów akcji, ale ostatecznie zespoły doprowadził do tie-breaka. Gdyby Lisy wygrały tą część meczu, to wtedy mielibyśmy złotego seta. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli ją siatkarze Andrea Anastasiego. Na koniec sezonu, Cuprum Lubin zajęło więc 10.miejsce, a w dniach 25-26 kwietnia rozegra ostatnie spotkania w ramach Memoriału Jana Rutyńskiego w Hali RCS.