Lider pokonany na Stadionie Zagłębia

30

Ekipa Mariusza Lewandowskiego nie dała się zastraszyć Jagielloni Białystok. Na Stadionie Zagłębia miedziowi pokonali lidera 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Filip Starzyński.

Miedziowi podejmowali lidera ekstraklasy, ale na Stadionie Zagłębia od pierwszych minut po Jagiellonii nie było tego widać. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wyszli na murawę mocno zmotywowani i stawiając wysoki mur w defensywie, mocno atakowali ekipę Ireneusza Mamrota. Bardzo dobry akcent dał pomocnik Filip Starzyński, który wrócił do fenomenalnie wykonanych stałych fragmentów gry. Jego rzuty wolne za każdym razem trafiały do celu, a więc pod nogi kolegów. Jednak sam zawodnik stał się bohaterem pierwszej połowy.

Po ataku Jakuba Maresa, który został zatrzymany przez golkipera przyjezdnych Mariusza Pawełka, do piłki dobiegł Filip Starzyński, który wykonał skuteczną dobitkę i w 25. minucie meczu podopieczni Mariusza Lewandowskiego otworzyli wynik meczu. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Jakub Tosik. Został powstrzymany przez bramkarza Jagiellonii. Sam piłkarz domagał się rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia golkipera gości. Miedziowi ofensywnie spisywali się na medal. Przyjezdni w tym elemencie wyglądali nieco gorzej. Dopiero w 45. minucie pomocnik Taras Romanczuk poważnie zagroził bramce gospodarzy. Uderzeniem piłki głową liczył na zaskoczenie Dominika Hładuna. Czujny wychowanek Zagłębia był na posterunku. Do przerwy pod względem wyniku nic się nie zmieniło. – Myślę, że całą pierwszą połowę graliśmy dobrze i obyśmy zagrali tak w drugiej to wygramy mecz – komentuje dla stacji Canal+Sport Filip Starzyński.

W drugich 45. minut przyjezdni pewniej atakowali pole karne miejscowych. Jedną z ciekawszych akcji stworzył 21-letni napastnik Jagi Karol Świderski, który minął Dominika Hładuna i uderzył celnie do bramki Zagłębia, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Lubomir Guldan. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. To pierwsze zwycięstwo ekipy Mariusza Lewandowskiego na własnej ziemi.