Licealisto wstąp do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

95

MKS Zagłębie Lubin prowadzi nabory do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej. Testy przeprowadzają trenerzy, którzy weryfikują dyspozycję młodych zawodniczek i zawodników.

Za młodymi adeptami piłki ręcznej już kilka testów sprawnościowych. Nabór dotyczy uczennic i uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. – Było takie założenie, aby stworzyć klasy w sportowe na poziomie liceum, aby po pierwszym etapie szkolenia piłki ręcznej zabawowym, była już możliwość uprawiania sportu przez młodych ludzi. Są pierwsze skowronki. Mówię tu akurat o dziewczętach, bo to z nimi prowadzę zajęcia. Mam na myśli Julię Walczak, Dominikę Daszkiewicz czy Amandę Łuczkowską. Zawsze powtarzam rodzicom, że może nie każdy będzie mistrzem, choć tego każdemu życzę, ale nam zależy na tym, aby dzieci mogły dalej uprawiać sport i być w tym środowisku, a także mieć kontakt z zawodnikami i trenerami ekstraklasy – komentuje Bożena Karkut, szkoleniowiec Metrach Zagłębia Lubin, a także grup młodzieżowych miedziowego zespołu.  

Przed nami jeszcze dwa terminy testów, które odbędą się 16 maja i 6 czerwca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej przy ul. K.E.N 6a w Lubinie. Klub zapewnia dostęp do takich obiektów jak Hala RCS, basen, siłownia oraz stadion lekkoatletyczny RCS, Internatem przy szkole oraz stołówką.

Test sprawności ogólnej: wyskok dosiężny, bieg na 60 m, siła /ugięcia ramion w podporze przodem, bieg „po kopercie – zygzakiem”, bieg na 300 m. Próba wydolności tlenowej: test Coopera /bieg ciągły 12 minut/. Próba wydolności beztlenowej: * test Noszczaka /10 X 30 m/. Próba umiejętności technicznych /bramkarz/ – (max. 40 pkt.): sposoby poruszania się w bramce, obrona piłek dolnych i górnych, podanie do ataku szybkiego, obrona rzutów z pierwszej i drugiej linii. Próba umiejętności techniczno- taktycznych /poszczególne pozycje w grze/ – (max. 40 pkt.): technika podań i chwytów w ruchu /test/, technika rzutów: z podłoża, w wyskoku, z padem /test/, umiejętność poruszania się w obronie w poszczególnych sektorach boiska /test/, umiejętność zastosowania zwodów z piłką i bez piłki /test/. Gra właściwa – (max. 30 pkt.): umiejętności gry w piłkę ręczną w obronie i w ataku, umiejętności gry na pozycji bramkarza.

Fot. Mariusz Babicz (trening grupy Bożeny Karkut)


POWIĄZANE ARTYKUŁY