Lepsza Siódemka

14

Podopieczni Jacka Będzikowskiego przygotowują się do pierwszego w tym roku spotkania ligowego. Ich przeciwnikiem będzie Stal Mielec. Pojedynek odbędzie się na wyjeździe, 4 lutego. Do tego czasu, miedziowi rozgrywają jak najwięcej sparingów, które mają na celu poprawić grę zarówno w obronie jak i w ataku. Tym razem rywalem Zagłębia była Siódemka Miedź Legnica.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. 2:2, 3:3, 5:5. Wynik remisowy utrzymywał się praktycznie do 13. minuty pojedynku. Później Miedź zaczęła uciekać Zagłębiu i z wyniku remisowego, zrobiło się 13:11 dla ekipy Marka Motyczyńskiego. Końcówka należała już do gości i ostatecznie Legnica schodziła do szatni z wynikiem 15:12 na swoją korzyść.

W drugiej połowie piętnaste trafienie dla Zagłębia zanotował Piotr Obrusiewicz. Kolejne bramki Marcelego Migały i Łukasza Kużdeby dały miedziowym remis, 19:19. Jednak legniczanie ponownie objęli prowadzenie i w 41. minucie spotkania wygrywali 21:19. Do 55. minuty, różnica trafień wynosiła trzy, z korzyścią dla Miedzi. Dla Lubina ostatnią bramkę zdobył Piotr Adamczak, ale ostatecznie Zagłębie przegrało na własnym parkiecie z sąsiadami zza miedzy, 29:32. W sparingu mogliśmy obserwować nowego zawodnika MKS-u, Bartosza Starzyńskiego. Były gracz Gorzowa Wielkopolskiego, znalazł nić porozumienia z nowymi kolegami.