Lekkoatleci startują i zapraszają na testy do SMS

242

Zawodnicy „Sokoła” Lubin uczestniczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Jeleniej Górze. Zaraz po tych zawodach startowali także w Swiss Krono Cup.

W imprezie tej Emilia Wawrowska zwyciężyła w kategorii U-20 w skoku w dal wynikiem 567, natomiast w kategorii U-18 Paweł Rozbicki zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów (2:13,22), a rekordy życiowe ustanowiły Wiktoria Knull w biegu na 400 metrów (67,00) i Magda Ryś w skoku w dal (462).

Lubinianie tradycyjnie uczestniczyli także w czwartej edycji mityngu „Swiss Krono Cup” w Żarach. Emilia Wawrowska, z wynikiem 552, zwyciężyła w skoku w dal. W tym samym konkursie rekord życiowy wynikiem 491 ustanowiła Hanna Salamońska. Natomiast w konkursie skoku w dal młodzików zwyciężył wynikiem 566 Borys Brzyski. Grzegorz Kołbuc przebiegł 200 metrów w czasie 24,01.

W najbliższy piątek 28 maja odbędą się testy sprawnościowe do klas lekkoatletycznych I-VIII podstawówki i liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zbiórka o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej SP 7. Kontakt telefoniczny u prowadzących testy Elżbiety i Mariusza Knull (660462809).