Lekkoatleci Sokoła górą po pierwszej części letniego sezonu

197

Bardzo dobrze spisali się lubińscy lekkoatleci w kończących pierwszą część letniego sezonu zawodach. Wychowankowie Sokoła startowali w dwóch imprezach w jednym czasie.

W odbywającym się w Sieradzu Krajowym Finale zawodów programu „Lekkoatletyka dla każdego” w kategorii U-16 srebrny medal w skoku w dal, wynikiem 524, zdobyła podopieczna trenera Mariusza Knulla – Arina Stawska. W tych samych zawodach, w kategorii U-12 szóste miejsce w biegu na 60 metrów zajął podopieczny trener Elżbiety Knull – Oliwier Droździk.

Tego samego dnia, w mityngu odbywającym się w Jeleniej Górze w biegu na 800 metrów zwyciężył, wynikiem 1:59,18, podopieczny trenera Andrzeja Szczupaka – Grzegorz Kołbuc. Natomiast Emilia Wawrowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów z rezultatem 24,91, ustępując tylko dwóm reprezentantkom Ukrainy.

Zbliżające się zawody lubińskich lekkoatletów to Mistrzostwa Polski Juniorów w dniach 07-09 lipca w Radomiu ,w których w skoku w dal i w biegu na 200 metrów będzie reprezentować nas Emilia, a następnie wrześniowa sesja zawodów mistrzowskich kategorii U-16, zakończona Mistrzostwami Polski Młodzików w Lublinie.