Legia Warszawa 3:0 Zagłębie Lubin

29

Zagłębie czeka ciężka przeprawa do końca rundy jesiennej. Mecze z Legią, Górnikiem i Lechem to prawdziwy chrzest bojowy. Dziś miedziowi grali na wyjeździe z Legią Warszawa. To zaległy mecz z 1. kolejki rundy jesiennej. Po golach Rybusa, Radovicia i Ljuboji podopieczni Pavla Hapala przegrali 3:0.

Koniec meczu.

Końcówka należy zdecydowanie do Legii. Zagłębie bezskutecznie walczy o piłkę.

3 minuty doliczył arbiter główny spotkania

Astiz powstrzymał Woźniak. Faulu nie było.

Ljuboja i Kosecki robią w polu karnym Zagłębia co chcą. Jeden z nich mógł przed chwilą być autorem czwartej bramki dla Legii.

Za Reinę wchodzi Maciej Małkowski.

Rybus z prawej strony do Ljuboji, a ten wślizgiem wyłapuje futbolówkę. Strzelił gola. 3:0.

Strzał Rybusa, piłka odbiła się od obrońców Zagłębia, po czym trafiła do Ljuboji, a ten nie nawet w nią nie trafił.

64′ Kolejna zmiana. Za Sernasa wchodzi Traore

62′ Na murawę wbieg Wilczek za Rakowskiego. W meczu z Polonią Warszawa taka zmiana przyniosła Zagłębiu bramkę. Po zagraniu Wilczka do siatki polonistów piłkę wbił Traore.

61′ Radović zwiększa przewagę Legii na 2:0.

55′ Rybus do Radovicia, lecz ten myli się. Pudło!

53′ Jędrzehjczyk fauluje Costę

51′ Rzut rożny. Legia dość mocno atakuje

48′ Spokojnie, żeby nie powiedzieć nudno, rozpoczęła się druga odsłona spotkania

46′- Zaczęła Legia. Warszawiacy rozciągają grę.

9.   Darvydas Sernas

Koniec pierwszej połowy. Podsumujmy. Żółta kartka dla Woźniaka za faul na  Rybusie. Miedziowi oddali cztery celne strzały w kierunku bramki Kuciaka. Legioniści nieco mniej, bo dwa. Mecz minimalnie lepszy w wykonaniu Warszawy. Zagłębie ma o czym mysleć w przerwie spotkania – Nie gramy źle i szkoda, że przegrywamy. Legia ma z nami problem – podsumował pierwszą część spotkania Bartosz Rymaniak, Zagłębie Lubin.

Gramy dłużej dwie minuty.

Piłka przed polem karnym trafiła do Hanzela. Ten zdołał oddać ciekawy strzał z linii pola karnego. Broni Kuciak.

Wawrzyniak powstrzymał Gancarczyka. Zawodnik Zagłębie dość aktywnie włącza się do akcji podbramkowych.

"Raku" po za boiskiem. W starciu z zawodnikiem Legii został uderzony w głowę.

Adrian Rakowski dostał piłkę od Costy na głowę. W polu karnym uderzył wprost w ręce golkipera Legii.

W 20. minucie pojedynku, Maciej Rybus po zagraniu Ljuboji dał prowadzenie Legii 1:0. Miedziowi do tego momentu grali dosyć ciekawą piłkę. Kilka akcji mogło zakończyć się gole. Swoje szanse miał Costa i Sernas. Wzorowo dziś na Łazienkowskiej gra Bartek Rymaniak, który wrócił po dłuższej przerwie na boisko.