Legia poległa w Lubinie!

584

W meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Legię Warszawa. Miedziowi wygrali z jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski 2:1, przegrywając do przerwy 0:1. Jednym z bohaterów spotkania był ledwie 18-letni Bartosz Białek.

Miedziowi zapowiadali walkę o zwycięstwo w ostatnim meczu 2019 roku i od początku pokazali, że nie zamierzają się bronić. Szczególnie groźne dla rywali były kontry Miedziowych, jednak pomimo kilku okazji to nie gospodarze otworzyli wynik spotkania. W 32. minucie legioniści cieszyli się z prowadzenia. Paweł Wszołek w polu karnym idealnym podaniem obsłużył Jarosława Niezgodę, a ten z najbliższej odległości pokonał golkipera Zagłębia. Lubinianie w końcówce pierwszej połowy mogli wyrównać, jednak piłka po strzale głową Bartosza Białka trafiła w słupek.

To co nie udało się pod koniec pierwszej połowy, wyszło dziesięć minut po zmianie stron. Tym razem po strzale głową Białka piłka wpadła do siatki Legii. Zagłębie dużo lepiej rozpoczęło drugą połowę i poszło za ciosem. Pod koniec spotkania, a konkretnie w 82. minucie Sasa Zivec zagrał do Damjana Bohara przed pole karne, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Białek (56), Bohar (82) – Niezgoda (32)

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Jakub Tosik – Sasa Zivec, Bartosz Slisz, Łukasz Poręba (76. Patryk Szysz), Filip Starzyński, Damjan Bohar – Bartosz Białek

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Marko Vesovic, Mateusz Wieteska, Inaki Astiz, Michał Karbownik – Paweł Wszołek, Andre Martins (85. Maciej Rosołek), Jose Kante (60. Walerian Gwilia), Domagoj Antolic, Luquinhas – Jarosław Niezgoda (71. Kacper Kostorz)