Lechia zainkasowała komplet punktów

27

Miedziowi mieli w Lubinie ciężki orzech do zgryzienia. Ich rywalem była ekipa Lechii Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca szukali szansy na odczarowanie własnego boiska. Ostatni raz Zagłębie na własnym stadionie zgarnęło komplet punktów w lipcu przeciwko Termalice. Niestety dla gospodarzy, na 3 punkty na swoim terenie przyjdzie im jeszcze poczekać.

Michal Papadopulos w starciu z bramkarzem gości (Fot. Paweł Andrachiewicz)

Już w 5. minucie pojedynku, dośrodkowanie Wolskiego idealnie wykorzystał Rafał Janicki, który celnym uderzeniem futbolówki głową, posłał ją do siatki Martina Polačka. Goście szukali kolejnych szans na podwyższenie. Miedziowi zaczęli grać nieco nerwowo. Konsekwencją tego była żółta kartka dla Jakuba Tosika za faul na Paixao. W 31. minucie na 2:0 podwyższył Grzegorz Kuświk. Napastnik Lechii idealnie wykorzystał podanie w pole karne rywali. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2. Na starcie drugich 45. minut, miedziowi bardzo mocno ruszyli do ataku. W 49. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Martin Nešpor, który po dobitce wpakował piłkę do bramki rywali. Było trafienie kontaktowe. W 60. minucie mogliśmy mieć 2:2. Podanie Janusa nie wykorzystał Łukasz Piątek. Niepilnowany pomocnik oddał strzał z krótkiego dystansu prosto nad poprzeczką Gdańska. W 78. minucie Jarosław Kubicki oddał silny strzał sprzed pola karnego. Niestety podkręcona futbolówka minęła słupek o kilka metrów. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Tosik. Grające w osłabieniu Zagłębie, nie zdołało już wyrwać choćby punkt, przegrywając 1:2.