Lechia przełamuje się w Lubinie

241

W poniedziałkowy wieczór Zagłębie Lubin mierzyło się z przedostatnią drużyną Ekstraklasy czyli Lechią Gdańsk. „Miedziowi” mimo, że byli zdecydowanym faworytem przegrali 3:0, a bramki dla gości zdobywali Paixao, Nalepa i wychowanek Zagłębia – Jarosław Kubicki.

Pierwszą sytuację w meczu miał Filip Starzyński, który dostał podanie od Dolezala, ale nie trafił w bramkę. Później do głosu już doszli goście i pierwszy Bieszczada pokonał Flavio Paixao strzałem z szesnastego metra. Do przerwy obie drużyny próbowały kreować sytuację, ale nie było okazji bramkowych.

W drugiej części gry kontrolę nad spotkaniem utrzymywała Lechia. W 67. minucie pięknym uderzeniem z dystansu bramkę zdobył wychowanek Zagłębia grający w Lechii – Jarosław Kubicki. Chwilę później ofensywa gdańszczan przeprowadziła składną akcję, po której gola strzelił Michał Nalepa.

„Miedziowi” zanotowali trzecią porażkę z rzędu i sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Zarząd klubu ma dziś podjąć decyzję czy trener Stokowiec będzie dalej prowadził zespół. Kolejne spotkanie lubinianie rozegrają na wyjeździe z Cracovią.

Składy:

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 27. Bartłomiej Kłudka (79, 9. Tornike Gaprindaszwili), 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 26. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski (19, 35. Filip Kocaba), 33. Kōki Hinokio (46, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (60, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar – 15. Martin Doležal (46, 19. Rafał Adamski).

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 99. İlkay Durmuş, 6. Jarosław Kubicki (80, 4. Kristers Tobers), 7. Maciej Gajos, 88. Jakub Kałuziński (73, 9. Łukasz Zwoliński), 20. Conrado (62, 79. Kacper Sezonienko) – 28. Flávio Paixão (80, 10. Bassekou Diabaté).