Lanie po Częstochowsku

297

W niedzielne popołudnie piłkarze Zagłębia Lubin nie dali żadnych powodów do radości swoim kibicom i przegrali z Mistrzem Polski 5:0.

Fot: Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Trener Fornalik nie wyciągnął wniosków z ostatnich słabych spotkań i już od początku Raków zdominował spotkanie. W 4. minucie meczu niepilnowany Racovitan wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 39. minucie John Yeboah minął trzech obrońców „Miedziowych” i mimo asekuracji kolejnych czterech zmieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Dioudisa.

Druga połowa zaczęła się od katastrofalnego błędu Nalepy, który podał do zawodnika Rakowa, a ten dograł do Yeboaha, który umieścił futbolówkę w pustej bramce. W 54. minucie kolejna świetna akcja gospodarzy i z bramki na 4:0 cieszył sie Ante Crnac. W 66. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Sony Kittel ustala wynik meczu.

To czwarta porażka z rzędu „Miedziowych” biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i próżno szukać pozytywów w grze drużyny trenera Fornalika. Przed Zagłębiem dużo pracy w nadchodzącym tygodniu aby odwrócić złą passę już 11 listopada w meczu z Widzewem.

Składy:

Raków: 1. Vladan Kovačević – 7. Fran Tudor, 25. Bogdan Racovițan, 33. Kamil Pestka – 20. Jean Carlos Silva (82, 28. Patryk Malamis), 8. Ben Lederman, 5. Gustav Berggren (64, 30. Władysław Koczerhin), 11. John Yeboah (64, 93. Sonny Kittel), 27. Bartosz Nowak (73, 99. Fabian Piasecki), 14. Srđan Plavšić (64, 21. Dawid Drachal) – 19. Ante Crnac.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov – 7. Kacper Chodyna (46, 21. Tomasz Pieńko), 20. Marko Poletanović (59, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (59, 17. Marek Mróz), 77. Mateusz Wdowiak (85, 11. Arkadiusz Woźniak) – 90. Dawid Kurminowski (76, 18. Juan Muñoz).