Łączpol remisuje z Lipskiem!

17

Wielu emocji dostarczył pierwszy mecz Memorialu. Vistal-Łączpol Gdynia podzielił się punktami z niemieckim Lipskiem.

Łączpol rozpoczął od mocnego uderzenia i po dwóch minutach prowadził już 3:0. Kolejne dwie bramki zdobyły zawodniczki niemieckiej drużyny. W ósmej minucie spotkania by remis po 5, a chwilę później Lipsk po trafieniu Anne Muller, wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu. Z czasem zarysowała się przewaga ekipy z Niemiec i po kwadransie było już 10:6. Choć w 25. minucie na tablicy wynik było 14:12, to do przerwy zespół Lipska prowadził różnicą pięciu bramek.

Od początku drugiej części spotkania gdynianki zaczęły odrabiać straty, w czym duża zasługa bramkarki Beaty Kowalczyk, która wiele razy ratowała swój zespół przed utratą bramki, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Dziesięć minut po wznowieniu gry przewaga ekipy z Lipska stopniała do zaledwie dwóch bramek – 22:20. Później było jeszcze lepiej. W 50. minucie rzut karny wykorzystała Lorenda Mateescu i zrobiło się 27:26. Do końca spotkania byliśmy świadkami wyrównanej gry i dążenia Łączpolu do korzystnego wyniku. Udało się to w 56. minucie, kiedy po bramce Mai Ziemianowicz był remis. Chwilę później trafiła Patrycja Kulwińska i Łączpol wyszedł na prowadzenie 29:28. Najwięcej emocji było w ostatnich sekundach. Bramkę zdobył Lipsk, a w ataku piłkę zgubiły gdynianki. Niemiecki zespół miał jeszcze pół minuty na zdobycie zwycięskiej bramki, jednak nie potrafił poradzić sobie z obroną Łączpolu.

Vistal-Łączpol Gdynia – HC Lipsk 29:29 (14:19)

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Sulżycka, Pawłowska, Krnic 2, Kobzar 3, Mateescu 7, Petrinja 5, Kulwińska 5, Białek 1, Andrzejewska 1, Zych 2, Koniuszaniec 1, Królikowska 1, Ziemianowicz 1.

Lipsk: Ploger, Roth – Kudłacz 3, Hubinger 5, Schulze 4, Augsburg 2, Muller 4, Bont 3, Lang 2, Windisch, Reiche, Ramer, Visser 2, Mazzucco 2, Urbicht 2.


POWIĄZANE ARTYKUŁY