Kwidzyn zgarnął dwa punkty

68

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali w Kwidzynie z MMTS-em 25:29. Do przerwy miedziowi prowadzili, jednak druga połowa należała do gospodarzy.

Lubinianie zaczęli od 2:1, ale trzy kolejne bramki zdobyli kwidzynianie. Przez kolejne fragmenty gry to do gospodarzy należała inicjatywa i zrobiło się 9:5. Od tego momentu miedziowi powoli zaczęli odrabiać straty, grając lepiej w obronie i skutecznie w ataku. Ten stan rzeczy sprawił, że przed przerwą Zagłębie wyszło na prowadzenie, ale tylko jedną bramką, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.

Od początku drugiej połowy dużo lepiej prezentowali się gospodarze. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron wynik uległ zmianie i to wyraźnie na korzyść MMTS-u. W 38. minucie mieliśmy 19:15, co ustawiło dalsze losy meczu. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na placu gry i wygrali różnicą czterech trafień.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 29:25 (13:14)

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Szpera 7, Klinger 5, Rosiak 5 (4/4), Seroka 3 (0/1), Ossowski 3, Szczepański 2,  Potoczny 1 (1/2), Guziewicz 1, Krieger 1, Peret 1, Nogowski (0/1), Janikowski, Genda.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Czuwara 8 (2/2), Pawlaczyk 5, Szymyślk 5, Moryto 5 (0/1), Stankiewicz 1, Bartczak 1, Przysiek, Kużdeba, Wolski, Dżono, Bondzior.