„Król Lew” w kinie Muza

202

Nową wersję legendarnej animacji z 1994 roku, czyli film „Król Lew” będzie można obejrzeć od dzisiaj, 19 lipca, w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień wyświetlana będzie komedia muzyczna „Yesterday”.

„Król Lew”

„Król Lew” w kinie Muza pokazywany będzie w wersji 2D z napisami aż do 8 sierpnia. Zaś okazja, by obejrzeć film „Yesterday” będzie do 25 lipca.

W środowym DKF-ie, 24 lipca, kinomanii obejrzą produkcję „Milcząca rewolucja”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów dostępny jest na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Król Lew”

Nowa wersja animacji z 1994 roku.

Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Mały Simba uwielbia swojego ojca, króla Mufasę. Jednak nie wszyscy są szczęśliwi z pojawienia się młodego lwiątka. Dawny następca tronu, Skaza, ma swoje plany dotyczące przyszłości Lwiej ziemi. W efekcie Simba opuszcza swoją rodzinę. Żyjąc na wygnaniu musi dorosnąć i, z pomocą zaskakującej dwójki przyjaciół, nauczyć się jak odebrać to, co jest mu należne.

„Yesterday”

Przepełniona muzyką Beatlesów, urocza komedia z najbardziej oryginalną i świeżą fabułą ostatnich lat.

Jack Malik jest piosenkarzem i autorem tekstów z nadmorskiej angielskiej miejscowości Suffolk. Pomimo niewątpliwego talentu Jacka i wysiłków oddanej przyjaciółki z dzieciństwa Ellie, która jest jego menadżerką, osiągnięcie sukcesu wydaje się niemożliwe. Aż do momentu, gdy Jack zderza się z autobusem podczas tajemniczej przerwy w dostawie prądu na całej kuli ziemskiej… Jack odkrywa, że Beatlesi nigdy nie istnieli, a on jest jedyną osobą, która pamięta ich piosenki, co stawia go w bardzo skomplikowanej sytuacji. Postanawia ocalić od zapomnienia utwory największego zespołu w dziejach i przy pomocy nowej amerykańskiej agentki Debry jego sława eksploduje. To niestety oddala go od Ellie, jedynej osoby, która od zawsze w niego wierzyła i dzięki której Jack w końcu zrozumie, że Beatlesi mieli rację i w życiu najważniejsza jest miłość.

„Milcząca rewolucja”

Nowy film uznanego niemieckiego reżysera Larsa Kraume, autora thrillera „Fritz Bauer kontra państwo” o pościgu za Adolfem Eichmannem.

Oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania…