Kraulem przez życie

55

W lubińskiej Galerii Ratuszowa od czwartku, 13 czerwca, będzie można obejrzeć wystawę „Kraulem przez życie” Anny Dąbrowy. Ekspozycja odbywa się w ramach prezentacja lokalnych inicjatyw twórczych.

Wystawa pod tytułem „Kraulem przez życie” składa się z 17 rysunków wykonanych czarną kreską konturową na białym papierze – to charakterystyczny zapis procesu twórczego artystki, która w swoich pracach w sposób zaplanowany i przemyślany, subtelnie i z precyzją stawia kropkę po kropce i rysuje linię po linii tworząc kształty.

W abstrakcyjnych kompozycjach odnaleźć można wiele szczegółów i ukrytych znaczeń. Tematyka rysunków koncentruje się wokół utrwalenia chwil i emocji, które związane są z czasem spędzonym poza krajem.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00.

Ekspozycję można oglądać w Galerii Ratuszowej do 18 sierpnia.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w soboty i w niedziele od 10 do 17.

O autorce wystawy:

Anna Dąbrowa – po kilku latach spędzonych za granicą, m. in. w Niemczech i Hiszpanii, postanowiła wrócić do Polski i przelać na papier za pomocą kreski zdobyte w tym czasie doświadczenia i przeżyte emocje. Z zawodu nauczyciel j. niemieckiego, z zamiłowania twórca grafik i misiów.


POWIĄZANE ARTYKUŁY