Kraków zdobyty, Ekstraklasa utrzymana!

756

Zagłębie Lubin w końcu może odetchnąć. „Miedziowi” wygrali z Cracovią na wyjeździe 1:0 i tym samym utrzymali się w lidze. Decydującą bramkę dla lubinian zdobył Łukasz Łakomy.

Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Pierwsza połowa zaczęła się od groźnego rzutu rożnego ze strony Zagłębia. Dośrodkował Poletanović, przedłużył Ławniczak, a prosto w bramkarza uderzył Kopacz. Po tym zdarzeniu gospodarze przejęli inicjatywę i całą połowę dążyli do zdobycia gola. W dobrej dyspozycji znajdowała się dziś obrona Zagłębia, która rozbijała kolejne ataki Cracovii.

W przerwie meczu Waldemar Fornalik musiał przemówić swoim piłkarzom do rozsądku, ponieważ po zmianie stron zobaczyliśmy całkiem inną drużynę „Miedziowych”. W 54. minucie Bohar dobijał uderzenie Kurminowskiego, jednak piłka odbiła się od słupka. Aktywni z przodu cały czas byli Łakomy i Chodyna i próbowali swojego szczęścia z dystansu. Decydująca o utrzymaniu bramka padła w 83. minucie. Starzyński świetnie rozpoczął kontrę, którą dalej poprowadził Tomasz Pieńko, podał do Chodyny, a ten wyłożył piłkę Łukaszowi Łakomemu, który dopełnił formalności.

Po tym spotkaniu Zagłębie Lubin zajmuje 10. miejsce w tabeli, a do siódmej Cracovii traci tylko jeden punkt. Przed „Miedziowymi” teraz spotkania ze Stalą Mielec u siebie oraz z Rakowem na wyjeździe.