Krajowa czołówka, wojewódzkie podium

28

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie zdominowali tabelę wyników ogólnopolskiego konkursu językowego Jersz – English High Flier 2012 „Łowcy Talentów”. Najlepsi byli Paweł Utrasik i Michał Słowiński.

W tym roku do konkursu przystąpiło 127 uczniów pierwszego. „Jersz” jest rozgrywany w dwóch kategoriach: dla klas I oraz II i III. Podium w województwie w obydwu kategoriach zajęli uczniowie Kopernika. Paweł, uczeń klasy 3d, zajął 11 miejsce w kraju, natomiast Michał, który uczęszcza do klasy 1a, uplasował się na 12 pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Do pierwszej dziesiątki najlepszych w województwie, w obydwu kategoriach, zakwalifikowali się także inni uczniowie jedynki. Są to: Małgorzata Kuczenko z 3g oraz Martyna Mielniczuk z 3b, Paweł Pawecki z 1d, Kamila Majewska z 2e, Ada Tatuśko z 2c, Adam Mazur 3a, Wiktor Jędrzejewski z 3a oraz Marcin Gołda z 2e.

Ponadto 37 uczniów I LO uplasowało się w pierwszej wojewódzkiej trzydziestce.