Koszykarze kończą rundę zwycięstwem

185

Podopieczni Michała Grzesika podtrzymali passę zwycięstw na własnym parkiecie. Na obiekcie przy ul. KEN, ekipa „Lwów” pokonała rywali z Ziębic 97:76.

Mecz SMK rozpoczęło agresywną obroną i szybkimi kontrami, co dało im prowadzenie 12:0. Od tej chwili spotkanie się wyrównało, ale to gospodarze utrzymywali wypracowaną wcześniej przewagę wygrywając kwartę 32:18.

Kolejna odsłona to również wymiana punkt za punkt, z lekkim wskazaniem na miejscowych. Na przerwę obie ekipy schodziły z rezultatem 54:37. Po wznowieniu ponownie agresywna obrona i skuteczny atak zwiększają przewagę SMK do rekordowych 30 punktów. W ostatniej kwarcie Ziębice zmniejszyły stratę do 21 punktów. Po pierwszej rundzie SMK Lubin zajmuje 3 miejsce w lidze z punktem straty do lidera.

SMK Lubin – ZZKK Orzeł Ziębice 97:76.
SMK Lubin: Iłowski 24, Olejniczak 16, Dwornik 14, Macowicz 12, Szablewski 9, Zadrożny 5, Toś 5, Słaby 4, Turcza 4, Mrozek 3, Benier 1, Skibiński.