Koszalin bez szans w Lubinie

548

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zanotowały okazałe zwycięstwo. Miedziowe pewnie pokonały na własnym parkiecie Młyny Stoisław Koszalin 37:22 i dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

Lubinianki na prezentacje wyszły w różowych koszulkach ze wstążką. Celem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem, ustanowionego na 15 października jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu wpieramy osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi jest założenie różowej wstążki, która pojawiła się na koszulkach treningowych zawodniczek oraz na parkiecie hali RCS.

Sam mecz Zagłębie zaczęło od mocnego uderzenia. W cztery minuty lubinianki zdobyły cztery bramki i pokazały, że Młyny Stoisław w Lubinie będą miały bardzo ciężką przeprawę. Na nieporadność swoich zawodniczek od razu zareagował szkoleniowiec przyjezdnych, jednak ekipa z Koszalina nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane Miedziowe. W bramce od początku szalała Monika Maliczkiewicz, a kolejne akcje ofensywne kończyły się trafieniami miejscowych, dzięki czemu w dziesiątej minucie Zagłębie prowadziło wyraźnie 7:2. Kolejne minuty? To jeszcze większa przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, która przed przerwą zbliżała się do dziesięciu bramek przewagi. Po dwóch kwadransach Zagłębie prowadziło wysoko 18:9, z czego 13 bramek zdobyło trio: Zawistowska-Górna-Drabik. Po stronie koszalinianek prym wiodła Paula Mazurek, która do przerwy zgromadziła cztery bramki.

Nie minęło dziesięć minut drugiej połowy, a Zagłębie wygrywało już dziesięcioma bramkami – 24:14. Obrona Miedziowych była niczym mur, a w bramce wciąż rewelacyjnie spisywała Monika Maliczkiewicz. Mistrzynie Polski z minuty na minutę pozbawiały rywalki chęci do gry, będąc drużyną zdecydowanie lepszą w każdym elemencie. Koncert Zagłębia trwał w najlepsze i gospodynie zanotowały bardzo pewne zwycięstwo, co jest dobrym prognostykiem przed wtorkowym szlagierem z KPR-em Kobierzyce.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie)
MVP Młyny Stoisław: Paula Mazurek

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 37:22 (18:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 7, Grzyb 4, Hartman, Górna 7, Miłek, Drabik 4, Galińska 2, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 6, Matieli, Noga, Milojević 1.

Młyny Stoisław: Filończuk – Urbaniak, Mazurek 6, Mączka, Lipok 4, Zaleśny, Harić 5, Żukowska 4, Rycharska 2, Nowicka, Borysławska, Ivanytsia, Somionka 1.