Kontrolowana wygrana w derbach!

354

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zanotowały kolejne zwycięstwo w rundzie finałowej PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe pokonały dziś derbowego rywala KPR Kobierzyce 28:18 (16:9), prowadząc od początku do końca spotkania.

Dwie pierwsze bramki zdobyła Kinga Grzyb, oba z rzutów karnych.  Również dwa trafienia po stronie przyjezdnych zanotowała Kinga Jakubowska i mieliśmy remis. Lubinianki z upływem czasu się rozpędzały i budowały swoją przewagę. Po kwadransie o czas dla swojej drużyny poprosiła trener Edyta Majdzińska. Jej drużyna przegrywała 4:7 i nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowane Miedziowe. Przerwa niewiele pomogła ekipie z Kobierzyc, bo dwie kolejne bramki zdobyły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Lubinianki grały spokojnie i pewnie i utrzymywały 4-5-bramkową przewagę. Kolejny raz kluczem okazała się dobra defensywa, która ze skutecznie kończonymi akcjami dodawała miejscowym skrzydeł. Do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło pewnie 16:9.

Drugi czas dla KPR-u Edyta Majdzińska wzięła niespełna trzy minuty po zmianie stron. Dwie pierwsze bramki w drugiej połowie zdobyły Miedziowe i zbliżały się do 10-bramkowej przewagi, którą osiągnęły chwilę później. Na parkiecie brylowały skrzydłowe Metraco Zagłębia: Kinga Grzyb i Małgorzata Trawczyńska, które przed upływem czterdziestej minuty zdobyły niemal połowę wszystkich bramek lubińskiej ekipy. Na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz. Bramkarka Miedziowych w 53. minucie trafiła na 25:15. Do końca spotkania podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie wygrały derbowe spotkanie z Kobierzycami.

-Wysokie zwycięstwo i można powiedzieć, że mój zespół dzisiaj od początku do końca panował na bosku. Początek spotkania był nieco nerwowy pomimo, że prowadziłyśmy. Pod koniec pierwszej połowy wypracowałyśmy sobie siedmiobramkową przewagę, co dało nam nadzieję na spokojniejszą drugą połowę i tak też było. To był kolejny nasz dobry mecz, zarówno jeśli chodzi o grę w obronie, jak i bramkę. Cieszą mnie te trzy punkty, bo to kolejna ważna zdobycz – podsumowała Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 28:18 (16:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1, Kuźmicka – Grzyb 6, Hartman 1, Trawczyńska 4, Buklarewicz 3, Wasiak 1, Górna 2, Piechnik 2, Ważna 3, Matieli 4, Jochymek, Belmas , Pielesz 1, Milojević .

KPR: Ciesiółka, Lis – Jakubowska 9, Kucharska, Skalska 1, Ilnicka, Wesołowska 1, Kaźmierska , Kuriata, Wiertelak 3, Walczak , Koprowska 4, Dąbrowska , Michalak 1.