Koniec sezonu dla siatkarzy

14

Dzisiejszym meczem z AZS-em Zielona Góra siatkarze Cuprum Mundo Lubin zakończyli rozgrywki w sezonie 2009/2010. W fazie play-off o miejsca 1-4 lubinianie przegrali z akademikami 1:3.

Wczoraj podopieczni Piotra Szarejki przedłużyli swoje szanse na awans, wygrali z AZS-em 3:1 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywali tylko 1:2. Cel na dzisiaj był jasny: wygrać i pojechać na decydujące spotkanie do Zielonej Góry. Pierwszy, zacięty set zakończył się wygraną AZS-u 25:23. W drugiej odsłonie lepsi byli lubinianie, którzy wygrali pewnie 25:17. Niestety w trzeciej partii podopieczni Piotra Szarejki zagrali fatalnie i zdobyli zaledwie dwanaście punktów. Rozbici lubinianie oddali pola rywalom i czwarty set okazał się ostatnim. Cuprum przegrało 19:25 i odpadło z daleszej rywalizacji.

„Niestety nie udało się pokonać drugi raz akademików z Zielonej Góry i tym samym doprowadzić do piątego pojedynku, decydującego o tym kto zagra w finale ligi. Tym samym zakończyliśmy sezon 2009/2010. Sezon najlepszy w historii klubu. Cel założony przed sezonem został osiągnięty. Co prawda apetyt rośnie w miarę jedzenia i żal jest, że tak szybko skończyliśmy granie. Dziękujemy zawodnikom i trenerowi za dostarczone emocje. Dziękujemy również naszym wspaniałym kibicom, za gorący doping, za to, że byli z nami w dobrych i złych momentach. Zapraszamy na przyszły sezon, który dostarczy na pewno wielu emocji” – czytamy na oficjalnej stronie klubu mks.cuprum.pl