Koniec laby – rozpoczęcie roku szkolnego

846

W całej Polsce rozbrzmiał dziś pierwszy dzwonek. W Lubinie – w szkołach podstawowych, oddziałach gimnazjalnych i szkołach ponadgimnazjalnych – usłyszało go około 8 tysięcy dzieci, z czego 650 to pierwszaki. Nowy rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zainaugurowany 3 września między innymi w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin.

Jedni wrócili po dwóch miesiącach przerwy, inni mury szkoły przekroczyli po raz pierwszy. Uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele świata sportu wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku i ślubowaniu przyszłych sportowców naszego miasta.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego młodzież trenuje piłkę ręczną, piłkę nożną, lekkoatletykę i łyżwiarstwo szybkie.

Rozpoczynający się rok szkolny przyniósł trochę zmian. Nie tylko uczniom, ale i gronu pedagogicznemu. Nowym dyrektorem szkoły został Dariusz Bobrek. Jak powiedział portalowi – starannie uzupełniali grono pedagogiczne, dbając zarówno o dobrą kadrę jak i trenerów.

– Mamy pod swoimi skrzydłami 110 dzieci. 57 uczniów startuje dziś do pierwszej klasy, 53 uczniów idzie do klasy drugiej – mówi Dariusz Bobrek, dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin.

Do młodych sportowców zwrócił się mówiąc, że właśnie skończył się dla nich błogi czas lenistwa, ale taka jest cena sukcesu. – Drodzy sportowcy, jest czas na odpoczynek, ale i na pracę. Teraz skończy się wam czas odpoczynku, ale aby osiągnąć sukces, trzeba ciężko pracować – mówił dyrektor, podczas uroczystego przemówienia.

A trenować jest kogo. – Rozwijamy perełki – uśmiecha się Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin. – Sądzę, że idziemy w dobrym kierunku, jednakże nie można mówić nic na wyrost. Praca sportowca to wymagająca praca, wiele treningów i przygotowań – dodaje.

– Bardzo się cieszę, że mogę świętować razem z utalentowanymi sportowo uczniami. Życzę im samych sukcesów i z dumą przekazuję, że są chlubą naszego miasta – mówi Bogusława Potocka, przewodnicząca rady miejskiej w Lubinie.

Przypomnijmy, że rok szkolny 2018/2019 będzie pierwszym, gdy w 8-letnich szkołach podstawowych uczyć się będzie osiem roczników. W związku z wdrażaniem reformy edukacji m.in. po raz pierwszy odbędzie się egzamin ósmoklasisty i ostatni raz egzamin gimnazjalny. Tym samym we wrześniu 2019 r. do liceów i techników trafi podwójny rocznik.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska ogłosiła, że rok szkolny 2018/2019 będzie obchodzony pod hasłem „Niepodległa”.