Koncert Zagłębia w Radomiu

456

Zagłębie Lubin w końcu pokazało umiejętności i zagrało na miarę oczekiwań kibiców. „Miedziowi” rozgromili w wyjazdowym spotkaniu Radomiak Radom 6:1. Po dwie bramki dla Lubinian zdobyli Filip Starzyński i Kacper Chodyna oraz jedno trafienie dołożył Mateusz Bartolewski i Tomasz Pieńko.

Od początku spotkania Zagłębie ruszyło do ataku i dało sygnał, że zależy im na utrzymaniu w Ekstraklasie. Ofensywa „Miedziowych” przyniosła skutki już w 20. minucie kiedy po dośrodkowaniu Szysza piękną bramkę z szesnastu metrów zdobył Filip Starzyński. Chwilę później mieliśmy niemal kopię pierwszej bramki, a tym razem strzelcem był Kacper Chodyna. W 37. minucie z zabójczą kontrą wyszli lubinianie, Starzyński świetnie obsłużył podaniem Szysza, który wbiegł z piłką w pole karne, wystawił ją na pustą bramkę, a formalności dopełnił Kacper Chodyna.

W drugiej połowie dalej Zagłębie dyktowało warunki spotkania, jednak pierwsza bramka w tej części gry należała do Radomiaka. W 60. minucie Bieszczad faulował w polu karnym, a „jedenastkę” na gola zamienił Karol Angielski. „Miedziowi” szybko odpowiedzili, a dokładniej znów Filip Starzyński. Pomocnik uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W 80 minucie piątego gola zdobywa Bartolewski, który wbił piłkę do pustej bramki po akcji Dolezala. W ostatniej akcji meczu swoją pierwszą bramkę dla Zagłębia zdobył wychowanek klubu – Tomasz Pieńko.

Zagłębie tym zwycięstwem zapewniło sobie chwilę oddechu, jednak utrzymania nie mogą być pewni, a w dwóch ostatnich kolejkach zagrają z Rakowem oraz Lechem.

Składy(za 90minut.pl):

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz – 22. Tiago Matos, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (46, 97. Dominik Sokół), 35. Daniel Łukasik, 23. Filipe Nascimento (62, 99. Mario Rondón), 2. Thabo Cele (68, 90. Jakub Nowakowski), 20. Luís Machado (46, 7. Abraham Marcus) – 13. Maurides (46, 19. Karol Angielski).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna (89, 20. Rafał Adamski), 99. Łukasz Łakomy, 8. Łukasz Poręba, 18. Filip Starzyński (89, 21. Tomasz Pieńko), 9. Erik Daniel (82, 29. Cheikhou Dieng) – 17. Patryk Szysz (66, 15. Martin Doležal).