Koncert na rozpoczęcie kolejnego roku

2302

To już tradycja, że „wykład” inauguracyjny funkcjonującego od czternastu lat w Lubinie Uniwersytetu Senioralnego zawsze jest wyśpiewany i zagrany przez znanych artystów. I w tym roku odbędzie się taki koncert. Wstęp na niego jak zwykle jest bezpłatny. A kto wystąpi?

Studenci-seniorzy każdy nowy rok akademicki rozpoczynają koncertem. Kiedyś odbywały się one w Centrum Kultury Muza, później przeniesiono je do hali widowiskowo-sportowej, dzięki czemu mogą je obejrzeć nie tylko uczniowie Uniwersytetu Senioralnego, ale każdy chętny. Miejsca wystarczy bowiem dla wszystkich.

Co roku zapraszana jest gwiazda. W poprzednich latach wystąpili między innymi: Golec uOrkiestra, Maryla Rodowicz, Dziubek Band, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz zespoły Mazowsze i Śląsk.

W tym roku na inaugurację niezwykłego uniwersytetu odbędzie się koncert Skaldów. Zespół wystąpi w hali widowiskowo-sportowej w środę, 29 września, o godzinie 18.

Chociaż koncert skierowany jest przede wszystkim do studentów Uniwersytetu Senioralnego, to przyjść może każdy, niezależnie od wieku. Wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że uczelnia dla starszych lubinian została otwarta w 2007 roku. Wtedy było 300 studentów. Rok później ta liczba się podwoiła i w kolejnych latach chętnych do nauki przybywało. Teraz jest już około 2 tys. studentów. Zajęcia na Uniwersytecie Senioralnym, który powstał z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego, są bezpłatne i mogą się na nie zapisać emeryci z naszego miasta. Odbywają się one w miejskich szkołach podstawowych, na basenach i w Centrum Kultury Muza. Do wyboru w sumie jest kilkanaście rodzajów zajęć. Studenci-seniorzy mogą wybierać m.in. między językami obcymi, informatyką, ćwiczeniami na basenie czy nordic walking. Zapisy na rok akademicki 2021/2022 potrwają do piątku, 24 września. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ oraz na stronie rcslubin.pl.