Kompromitacja w Łodzi

344

W ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało z beniaminkiem – Widzewem Łódź 3:0. Bramki w meczu zdobywali Kreuzriegler, Terpiłowski oraz Hanousek.

Piotr Stokowiec chciał zaskoczyć rywali eksperymentalnym składem, jednak to nie poskutkowało i Widzew świetnie niwelował atuty „Miedziowych”. W 33. minucie Kacper Bieszczad obronił rzut karny, jednak musiał zostać powtórzony ponieważ Marko Poletanović wbiegł w pole karne przed oddaniem strzału. Przy drugiej próbie Kreuzriegler trafił do siatki. Na przerwę „Miedzowi” schodzili z jedną bramką straty.

Po zmianie stron od razu ruszyli do ataku gospodarze, czego efektem była bramka Terpiłowskiego w 47. minucie. Widzew kontrolował cały czas przebieg meczu, a ozdobą spotkania było trafienie sprzed pola karnego Hanouska.

Zagłębie tą porażką kończy serię pięciu meczów bez porażki i zajmuje 12. miejsce w tabeli ligowej.

Widzew: 26. Henrich Ravas – 23. Paweł Zieliński (77, 8. Karol Danielak), 95. Patryk Stępiński, 5. Serafin Szota, 33. Martin Kreuzriegler (71, 4. Mateusz Żyro), 7. Mato Miloš – 13. Ernest Terpiłowski (71, 21. Jakub Sypek), 25. Marek Hanousek, 22. Dominik Kun (83, 10. Juliusz Letniowski), 19. Bartłomiej Pawłowski (71, 77. Kristoffer Hansen) – 9. Jordi Sánchez.

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 6. Tomasz Makowski (70, 29. Cheikhou Dieng), 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 9. Tornike Gaprindaszwili (64, 26. Kacper Chodyna), 20. Marko Poletanović (83, 35. Filip Kocaba), 18. Filip Starzyński (70, 99. Łukasz Łakomy), 33. Kōki Hinokio, 39. Damjan Bohar (64, 21. Tomasz Pieńko) – 19. Rafał Adamski.