Kompromitacja sędziego, Zagłębie przegrywa w Mielcu

641

Zagłębie Lubin na zamknięcie ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrało ze Stalą Mielec 4:2, ale od 28. minuty grało w osłabieniu przez ogromny błąd sędziego.

Lubinianie dobrze weszli w mecz i stwarzali kolejne zagrożenia pod bramką gospodarzy. Od początku aktywni byli Pieńko i Buletsa. W 21. minucie to Stal wyprowadziła świetny kontratak, który wykorzystał Szkuryn. Chwilę później lubinianie wyrównali za sprawą trafienia Juana Monoza i wydawało się, że mają znów mecz pod kontrolą. W 28. minucie kolejny raz gospodarze wyprowadzali kontratak, przy którym sędzia dopatrzył się faulu Nalepy na Hinokio i dał defensorowi Zagłębia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jak pokazały powtórki, Nalepa nie tylko nie faulował pomocnika gospodarzy, ale nawet nie był blisko niego, ponieważ ten sam się przewrócił będąc ponad metr od obrońcy. Po tej sytuacji Stal przejęła kontrolę nad spotkaniem i w 45. min wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Domańskiego.

W drugiej części gry gospodarze świetnie wykorzystywali grę w przewadze i dokumentowali to kolejnymi trafieniami. W 68. minucie bramkę głową zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Meriluoto, a trzy minuty później po pięknej akcji czwartego gola dla Stali strzelił Getinger. „Miedziowi” odpowiedzieli jeszcze trafieniem Wdowiaka w doliczonym czasie gry, jednak już zabrakło czasu na dalsze gonienie wyniku.

Stal: 1. Mateusz Kochalski – 7. Łukasz Gerstenstein (67, 37. Mateusz Stępień), 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger (83, 11. Krzysztof Wołkowicz) – 10. Maciej Domański, 19. Michał Trąbka, 18. Piotr Wlazło (78, 27. Alvis Jaunzems), 8. Kōki Hinokio (78, 16. Matthew Guillaumier) – 17. Ilja Szkurin (67, 42. Kai Meriluoto).

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 3. Mikkel Kirkeskov – 7. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski (67, 20. Marko Poletanović), 16. Serhij Bułeca (33, 74. Kamil Kruk), 21. Tomasz Pieńko (67, 11. Arkadiusz Woźniak) – 18. Juan Muñoz (46, 77. Mateusz Wdowiak).