Kompromitacja na koniec sezonu

491

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin miało walczyć o grę w Europejskich Pucharach, a ostatecznie zostali rozbici przez Wisłę Płock 4:0. Bramki zdobywali Tuszyński, Szwoch, Uryga oraz Wolski.

Od pierwszej minuty widać było komu zależy bardziej na wygraniu spotkania. W 8. minucie meczu piłkę do siatki skierował były zawodnik Zagłębia Lubin – Patryk Tuszyński. Cztery minuty później w sytuacji „sam na sam” z Hładunem znalazł się Rafał Wolski, ale górą golkiper „Miedziowych”. W 26. minucie kolejna taka sytuacja i tym razem pomocnik płocczan się nie myli i podwyższa prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, jednak ze stałego fragmentu gry swoją szansę miało Zagłębie. Dośrodkowywał Starzyński, a w poprzeczkę uderzył Podliński. W 56. minucie trzecią bramkę zdobyli gospodarze. Crnomarković wybił piłkę przed polem karnym pod nogi Szwocha, a ten z dystansu pokonał Hładuna. W 89. minucie formalności dopełnił Alan Uryga i ustanowił wynik spotkania.

Zagłębie Lubin zajęło na koniec sezonu ósmą lokatę.