Komplet punktów jedzie do Jastrzębia

86

W meczu 23. kolejki siatkarskiej PlusLigi KGHM Cuprum Lubin przegrało na własnym boisku z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie zakończyło się w czterech setach.

Inauguracyjny punkt w meczu padł łupem gospodarzy. Pierwszy set przebiegał jednak punkt za punkt (15:15). Dopiero po ataku Ferensa i bloku Pietraszko Cuprum wyszło na dwupunktowe prowadzenie (17:15), a Marcelo Mendez poprosił o czas. Jednak żadna drużyna nie była w stanie utrzymać prowadzenia na długo, bo na tablicy wyników znów widzieliśmy remis (19:19). Kolejny punktowy blok Pietraszko okazał się prostą drogą do zwycięstwa, które przypieczętował Alex Berger (25:21).

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście (0:4). Sclater punktuje po raz kolejny i jastrzębianie mają siedem punktów przewagi (7:14), a z każdą następną akcją coraz bardziej uciekają rywalowi. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel zakończył seta zwycięsko po ataku Fornala (11:25).

Goście, idąc za ciosem, równie dobrze rozpoczęli następną partię (2:8). Wojciech Ferens punktował z ataku, ale to dopiero ósme „oczko” na koncie Miedziowych (8:12). Kolejna seria punktowa gości, którą przerwał skuteczny atak Jake’a Hanesa (14:19). Błąd serwisowy Alexa Bergera kończy partię numer trzy (16:25).

Jake Hanes rozpoczął seta od skutecznego ataku (1:0). Kamil Kwasowski w ataku i bloku punktuje (5:3). Bo błędzie serwisowym Rafała Szymury był remis na początku czwartej partii (7:7). M’Baye punktuje stawiając blok (13:14). Set zaczął przypominać premierową partię, a walka zaczęła toczyć się punkt za punkt (17:17). Norbert Huber z asem serwisowym i goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie w decydującej fazie seta (18:21) i to wystarczyło, aby wygrać całe spotkanie. Jastrzębski Węgiel mógł dopisać kolejne trzy punkty do tabeli (20:25)

MVP: Tomasz Fornal

KGHM Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)

Cuprum: Strulak (3), Kwasowski (3), Masłowski (L), Ferens (8), Lipiński (1), Hanes (16), Berger (9), Gelinski (1), Pietraszko (7).

Jastrzębie: Sclater (20), Fornal (18), Szymura (10), Popiwczak (L), Huber (8), Skruders (2), M’Baye (14).