Komplet punktów dla Białej Gwiazdy

40

Spotkanie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie nie będzie mile wspominane przez zespół Piotra Stokowca. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej, miedziowi ulegli ekipie Kiko Ramireza 1:0.

W pierwszej połowie Zagłębie nie potrafiło wykorzystać słabszej gry w defensywie gospodarzy, natomiast Wisła konstruowała ciekawe akcje, ale zabrakło jej solidnego wykończenia. Żadna ze stron nie udokumentowała dobrej gry bramką. W drugiej połowie w 50. minucie gospodarze mogli otworzyć wynik spotkania. Tomasz Cywka sprzed pola karnego zacentrował w taki sposób, że Martin Polaćek musiał się solidnie „wyciągnąć”, aby ustrzec zespół przed stratą bramki. Minutę później w dobrej sytuacji znalazł się Filip Starzyński. Po przyjęciu piłki oddał strzał, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Gol padł w 62. minucie i niestety nie dla gości. Patryk Małecki z bliskiej odległości, potężnym strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera miedziowych. Podopieczni Piotra Stokowca nie potrafili do końca spotkania doprowadzić choć do remisu. Zespół Kiko Ramireza wzmocnił się w strefie zespołów, które będą walczyć o miejsca 1-8. 22 kwietnia o godzinie 18.00 na Stadionie Zagłębia, miedziowi podejmą Śląsk Wrocław.