Kolory natury w akwareli

122

W najbliższy piątek, 27 stycznia 2023 o godz. 18 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Drążka. Kilka dni później będzie okazja, by wziąć udział w warsztatach plastycznych z artystą.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Drążka z ostatnich kilku lat, wśród których odnajdziemy zimowe krajobrazy, łąki i pola, miejską architekturę. Tematyka prac oscyluje między przyrodą, miastem, a portretami.

Wystawa „Kolory natury w akwareli” daje niepowtarzalną okazję poznania możliwości techniki akwareli.

Tradycyjnie podczas wernisażu nie zabraknie muzycznego akcentu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ utalentowanej wokalistki, instruktorki zajęć wokalnych w CDT – Dominiki Neli Biały.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Kilka dni później, 3 lutego, o godzinie 17 odbędą się warsztaty plastyczne z Jarosławem Drążkiem. Uczestnicy poznają techniki akwareli. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Można to zrobić mailowo kontakt@cdt.lubin.pl lub telefonicznie 767 560 015.


Jarosław Drążek:

Od kilkudziesięciu lat, rozwija technikę akwareli, która pochłonęła go i stała się codzienną towarzyszką, a jednocześnie wyzwaniem, aby w dalszym ciągu zgłębiać jej możliwości.

Pracuje również w technice olejnej na płótnie. Zajmuje się także grafiką warsztatową i cyfrową, wykonując ilustracje do książek. Rysuje i maluje naturę, co daje mu najwięcej satysfakcji i radości z obcowania z kolorem. Sięga również po tematy związane z człowiekiem, w tym portret.

Uczestniczy w plenerach i wystawach w kraju i za granica. Swoje prace prezentował m.in. w Wiesbaden – Niemcy, Citto di Cortona – Włochy, na Międzynarodowej Wystawie Miniatur: Del Bello Gallery – Toronto – Kanada, Sook Arena, Vancouver Island – Kanada, White Rock Gallery – Kanada, na Międzynarodowej Wystawie Akwareli EWCS: Kraków w Pałacu Sztuki, Warszawa Zamek Królewski, Bratysława – Słowacja. Estonia, Czechy, Niemcy i Australia. Jego prace znajdują się również w wielu galeriach w kraju i za granicą.

Należy do Związku Artystów Plastyków (okręg warszawski) i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.