Kolejny rywal Miedziowych: Cerrad Enea Czarni Radom

77

Po dwóch dalekich wyjazdach do Iławy i Lublina Cuprum Lubin wreszcie zagra u siebie. W najbliższy poniedziałek zespół Pawła Ruska podejmie Cerrad Eneę Czarnych Radom w ramach 9. kolejki PlusLigi.

W ostatniej kolejce nasi lubińscy zawodnicy po niemal trzygodzinnym boju w Lublinie minimalnie ulegli miejscowemu LUK-owi po grze na przewagi w tie-breaku. Ich poniedziałkowy rywal natomiast swoje ostatnie spotkanie przegrał 0:3 z drużyną z Olsztyna. Warto zauważyć, że w zeszłym sezonie Miedziowi grali z radomianami czterokrotnie. Za każdym razem zwycięstwo odnosił gospodarz, pozostawiając w kieszeni komplet punktów. Jak będzie tym razem?

Na ten moment radomianie znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli PlusLigi z dorobkiem 6 punktów na koncie. Ich najskuteczniejszym zawodnikiem jest Rafał Faryna, choć w rankingu punktujących wyprzedza go aż trzech Miedziowych: Remigiusz Kapica, Marcin Waliński i Wojciech Ferens. Zespół gospodarzy z liczbą 8 oczek plasuje się na 10. pozycji w ligowej tabeli.

9. kolejka PlusLigi 2021/2022
Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom
Poniedziałek (29.11), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B, Lubin