Kolejny rekord WOŚP pobity

3149

Ponad 140 tysięcy złotych zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubinie. To oznacza, że lubinianie pobili kolejny rekord. W całej Polsce zebrano ponad 115 mln zł.

W tym roku orkiestra zbiera pieniądze na oddziały chirurgii, kardiologii i neurochirurgii dziecięcej. W Lubinie działały dwa sztaby orkiestry.

– Z licytacji i z loterii udało nam się zebrać około 19 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy uzyskano z aukcji rzeźby psa. Nie spodziewaliśmy się, że ktoś zapłaci za nią 1650 zł. Razem z pieniędzmi, które lubinianie wrzucali do puszek, zebraliśmy w sumie około 50 tys. zł – mówi Katarzyna Marcinek ze sztabu WOŚP nr 4628 w Lubinie.

Drugi sztab wolontariuszy również do późnych godzin nocnych liczył zebrane do puszek pieniądze. Według wstępnych danych sztab nr 517 uzyskał ponad 91 tys. zł.

 

To oznacza kolejny rekord zebranych pieniędzy w Lubinie. Podczas ubiegłorocznego finału na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło ponad 133,5 tys. zł. Jerzy Owsiak poinformował, że w tym roku w całej Polsce zebrano ponad 115 mln zł.

Ta kwota może nadal wzrosnąć, bo nadal trwa wiele licytacji.