Kolejni zakażeni w powiecie. Wśród nosicieli jest 4-latek

7192

O 9 nowych przypadków wzrosła ostatniej doby liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie lubińskim. Zdecydowana większość z nich prawdopodobnie została zainfekowana podczas chrzcin plenerowych w Nieszczycach koło Rudnej. Na szczęście stan kliniczny wszystkich nosicieli określany jest jako dobry. 

Fot. Pixabay

Wśród nowo zdiagnozowanych przypadków aż ośmiu to mieszkańcy gminy Rudna, a przypomnijmy, że to właśnie na terenie tej gminy, a dokładnie w Nieszczycach, przed kilkoma dniami wykryto nowe ognisko zakażeń

Osoby, w organizmach których minionej doby wykryto obecność koronawirusa to cztery kobiety (dwie 27-latki oraz 34-latka i 51-latka), trzech mężczyzn (w wieku 33, 36 i 61 lat) oraz czteroletni chłopiec. Wszyscy wymienieni to mieszkańcy gminy Rudna, którzy przebywają obecnie w izolacji domowej. Ich stan kliniczny określany jest jako dobry. Większość z nich wirusem zaraziła się po kontakcie z innym nosicielem.

Zainfekowany został również 23-letni mieszkaniec gminy Lubin. Mężczyzna jest w dobrym stanie i także przebywa w izolacji domowej. 

Łącznie w powiecie lubińskim od początku epidemii odnotowano 80 przypadków zakażenia COVID-19, w tym siedem zgonów. 56 osobom udało się pokonać wirusa. 

Obecnie w Lubinie i okolicach kwarantanną objęte są 84 osoby, a 17 przebywa w izolacji domowej.