Kolejne zwycięstwo Metraco Zagłębia!

105

Kolejne zwycięstwo zapisały na swoje konto piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Tym razem na parkiecie nie zabrakło emocji, ale obeszło się bez rzutów karnych. Miedziowe pokonały Pogoń Szczecin 29:27, przegrywając do przerwy 13:14. Aż czternaście bramek dla Metraco Zagłębia zdobył duet Jovana Milojević – Małgorzata Mączka! Ta pierwsza została wybrana MVP spotkania.

Na pierwszą bramkę w tym starciu czekaliśmy trzy minuty, wówczas rzutem z drugiej linii popisała się Małgorzata Mączka. W siódmej minucie kontuzji doznała bramkarka Pogoni Marta Wawrzynkowska i między słupkami pojawiła się Natalia Krupa. Przed upływem dziesiątej minuty przyjezdne wyszły na prowadzenie – 4:3, ale chwilę później znów wygrywały miedziowe. Lubinianki miały swoje szanse na odskoczenie rywalkom, ale brakowało skuteczności i wynik co chwilę zmieniał się na korzyść jednej bądź drugiej drużyny. Najczęściej jednak na tablicy wyników widniał remis, co zwiastowało dalsze emocje. Do końca pierwszej, bardzo wyrównanej połowy trwała wymiana ciosów, najczęściej na listę strzelców po stronie miejscowych wpisywały się wyróżniające na placu gry Małgorzata Mączka i Jovana Milojević, ale po dwóch kwadransach to Pogoń prowadziła 14:13.

W przerwie miała miejsce miła uroczystość. Juniorki młodsze Zagłębia Lubin otrzymały srebrne medale za wicemistrzostwo Dolnego Śląska i awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch popisowych akcji Agnieszki Jochymek, która dała prowadzenie miedziowym. Na 16:14 w 35. minucie atomowym rzutem podwyższyła wyróżniająca się, obok Jovany Milojević, na parkiecie Małgorzata Mączka. W drugiej połowie Metraco Zagłębie poprawiło obronę i skuteczność, co przyniosło zamierzony efekt. To, co nie udało się w pierwszej połowie udawało się w drugiej. Miedziowe wykorzystywały swoje szanse i odskoczyły rywalkom, prowadząc 19:15 dziesięć minut po zmianie stron. Chwila dekoncentracji kosztowała lubinianki utratę wyraźniejszej przewagi. Kwadrans przed końcem o czas, przy wyniku 21:20, poprosiła trener Metraco Zagłębia Bożena Karkut. Wskazówki szkoleniowca przyniosły efekt i sześć minut przed końcem było 26:22, trzy bardzo ważne bramki rzuciła Karolina Semeniuk, która wzięła ciężar gry na swoje barki. Metraco Zagłębie, przy żywiołowym dopingu kibiców, do końca grało bardzo mądrze i odniosło w pełni zasłużone zwycięstwo!

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin 29:27 (13:14)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Grzyb 1, Mączka 7, Semeniuk 4, Trawczyńska , Buklarewicz , Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik 4, Jochymek 4, Belmas , Milojević 7.

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilion 6, Płomińska , Noga 1, Cebula 1, Urbańska, Królikowska , Marcikowa, Janas, Koprowska 7, Nosek 2, Zawistowska 4, Kochaniak 1, Blażević 3, Gadzina 2.