Kolejne udane starty lubińskich lekkoatletów

147

Kolejnym udanym startem lubińskich „Sokołów” był cyklicznie rozgrywany Memoriał zgorzeleckich lekkoatletów N. Nowickiego i J. Wiatrowskiego.

Na szczególne wyróżnienie, spośród podopiecznych trenera Mariusza Knulla, zasłużyli -znajdująca się od początku sezonu w wysokiej formie Emilia Wawrowska, która zwyciężyła zarówno w skoku w dal (570) jak i w biegu na 100 metrów (12,32), jak również zwycięzca biegu na 200 metrów Jacek Czajkowski, który doskonałym wynikiem 22,94 uplasował się na pierwszym miejscu krajowych zestawień młodzików w tej konkurencji. Warto wspomnieć, że Jacek wcześniej 03-ego maja, w słubickim mityngu otwarcia sezonu, zajął drugie miejsce w biegu na 300 metrów, z rekordem życiowym 36,89.

Kolejnym startem lubinian będą odbywające się 15 maja w Jeleniej Górze Mistrzostwa Województwa Juniorów oraz dzień wcześniej mityng w Lesznie.