Kolejne powołania Lisów do kadry Polski

237

Kolejne świetne wieści reprezentacyjne. ️Bartosz Bielenda powołany do sztabu szkoleniowego reprezentacji U-22, natomiast wśród nazwisk zawodników znalazł się Michał Gierżot.

Bartosz Bielenda (Fot. Mariusz Babicz)

O zespole mówi: Walczaki i pracusie, a to ze względu na wielkie zaangażowanie siatkarzy w przygotowaniach do każdego meczu i dawania z siebie stu procent możliwości na parkiecie. Bartosz Bielenda jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników od 2020 roku. Rozpoczął pracę w zawodzie w 2016 roku w Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (3. Liga). Od 2017 roku związany był z ZAKSA Strzelce Opolskie (KRISPOL 1. Liga & 2. LIGA), natomiast w 2019 roku dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w przygotowaniach przed rozpoczęciem nowego sezonu. Teraz Bartosz Bielenda będzie przygotowywał zespół biało-czerwonych.

Michał Gierżot w ataku z czwartej strefy

Michał Gierżot miał nieco dłuższą drogę do gry w szeregach Miedziowych Lisów przez kontuzję. W pełni jednak odbudował się i na parkiecie plusligowym udowadniał przez cały sezon swoją mocną dyspozycję. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2021 roku pełniący wtedy rolę kapitana, również otrzymał powołanie do kadry, tym razem U-22.