Kolejna wygrana szczypiornistek!

20

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wracają z niezwykle ciężkiego terenu w Koszalinie z wygraną i dopisują do swojego dorobku kolejne dwa punkty! Miedziowe prowadziły dziś od pierwszej do ostatniej minuty i wygrały jak najbardziej zasłużenie. Wynik meczu 28:25 (14:12).

Lubinianki bardzo dobrze weszły w mecz i po dwóch trafieniach Agnieszki Jochymek i jednym Małgorzaty Buklarewicz prowadziły 3:0. Tak naprawdę cała pierwsza część spotkania toczyła się pod dyktando miedziowych, które przez jej większość prowadziły różnicą 2-3 bramek. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej punktowały, grając nawet w podwójnym osłabieniu, co dodatkowo podcinało skrzydła akademiczkom. Ekipa z Koszalina miała też spore problemy w ofensywie, a na ich drodze często stawała Monika Wąż. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin prowadziło w Koszalinie różnicą dwóch trafień i do przerwy pozostawiło po sobie dużo lepsze wrażenie.

Pierwszą bramkę po przerwie, dość przypadkowo rzuciły miejscowe. Lubinianki miały szanse na odpowiedź, ale najpierw karnego, a później dobitki nie wykorzystała Żana Marić. Chwilę później reprezentantka Chorwacji dograła na skrzydło do Agnieszki Jochymek, a ta zdobyła pierwszą bramkę po przerwie dla Metraco Zagłębia. Niespełna siedem minut po zmianie stron miedziowe odzyskały trzybramkowe prowadzenie – 17:14. Koszalinianki nie zamierzały się poddawać i w 42. minucie złapały kontakt. Szybko odpowiedziała Kinga Grzyb, która pięć minut później otrzymała czerwoną kartkę za faul i musiała opuścić plac gry. Lubinianki były na 1-2 bramkowy prowadzeniu, akademiczki miały kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale albo obijały słupki lubińskiej bramki, albo nie potrafiły wykorzystać karnego jak Kseniia Protsenko. Podopieczne Bożeny karku i Renaty Jakubowskiej wykorzystały niemoc rywalek i z zimną krwią wykorzystały sytuacje po swojej stronie! Wynik z rzutu karnego na 28:25 już po końcowej syrenie ustaliła z rzutu karnego Juliana Malta.

Energa AZS Koszlain – Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (12:14)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko 2, Michałów 1, Roszak 6, Budnicka, Tracz 2, Domaros, Chmiel 2, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 6, Izak, Sądej 6, Piwowarczyk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Czyż – Kurdzielewicz, Załęczna 2, Grzyb 5, Semeniuk, Buklarewicz 4, Wiertelak, Piechnik 1, Marić 2, Jochymek 5, Belmas, Malta 5, Milojević 4.