Kolejna wygrana Miedziowych!

650

W meczu 17. serii PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Zagłębie Lubin wygrało w Elblągu 28:26, choć do przerwy przegrywało 14:16. Dzięki wygranej Miedziowe znów odskoczyły ekipie z Kobierzyc na sześć punktów w ligowej tabeli i umocniły się na pierwszym miejscu.

Start Elbląg pomimo iż nie był faworytem tego spotkania postawił Miedziowym ciężkie warunki. Już w pierwszej połowie było wiadomo, że o trzy punkty w tym spotkaniu lubiniankom nie będzie łatwo. Wyrównana pierwsza część zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Startu, a przyjezdnym ewidentnie nie szło nie tylko w obronie, ale i ofensywie, gdzie brakowało również trochę szczęścia. Elblążanki złapały wiatr w żagle pod koniec pierwszej połowy i uwierzyły w siebie.

Początek drugiej połowy to prawdziwa „demolka” w wykonaniu zawodniczek Zagłębia. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rzuciły osiem bramek z rzędu i prowadziły 22:16! Znakomite zawody rozgrywały Patrycje – Matieli i Świerżewska, w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz, a obrona Zagłębia była niczym mur. I kiedy wydawało się, że emocje w tym meczu dobiegły końca, zryw Startu sprawił, że elblążanki w końcówce wróciły do gry, doprowadzając do remisu. Ostatnie minuty należały do Miedziowych, które zachowały zimną krew w decydujących momentach, a wynik z rzutu karnego ustaliła Kinga Grzyb.

– Po tym co wydarzyło się we wrześniu wiedziałyśmy, że dzisiaj czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Od początku ten mecz nie układał się po naszej myśli, nasza obrona nie funkcjonowała dobrze, przez co Start bez większego problemu zdobywał kolejne bramki. Na szczęście po zmianie stron poprawiliśmy ten element i nasza gra zaczęła wyglądać dużo lepiej. Po nerwowej końcówce trzy punkty jadą do Lubina – mówi Patrycja Świerżewska, MVP meczu.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:28 (16:14)

Start: Pająk, Kepesidou – Szczepanik 7, Waga 5, Choromańska 3, Rancić 3, Świerczek 2, Stapurewicz 2, Agović 2, Shupyk 1, Bojcić 1, Pękała, Gędłek.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż -Świerżewska 7, Matieli 6, Górna 4, Grzyb 4, Kochaniak 3, Zawistowska 2, Milojević 1, Kurdzielewicz, Galińska, Drabik, Stanisławczyk, Noga, Belmas, Hartman 1.