Kolejna kompromitacja Zagłębia

562

Zagłębie Lubin w kolejnym meczu na własnym stadionie notuje wysoką porażkę. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali z Górnikiem Zabrze 4:2, a bramki dla lubinian zdobyli Starzyński i Szysz.

Przed rozpoczęciem spotkania na stadionie minutą ciszy uczczono pamięć górników, którzy zginęli w kopalni Pniówek. Po pierwszym gwizdku arbitra Górnik ruszył do ataku i już w 3. minucie Kubica trafił do siatki. Chwilę później było już 2:0, a gola zdobył Pawłowski. Zabrzanie cały czas kontrolowali wydarzenia boiskowe i byli przeważająca stroną w spotkaniu. Kontaktową bramkę w 23. minucie zdobył Filip Starzyński.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie jak poprzednia i Górnik szybko zdobył dwie bramki, a strzelcami byli Krawczyk i Nowak. Chwilę po tych golach sędzia po konsultacji z VAR podyktował „jedenastkę” dla Zagłębia, którą pewnie wykorzystał Patryk Szysz. W całym spotkaniu Górnik był lepszą drużyną i zwyciężył w pełni zasłużenie, a „Miedziowi” coraz bardziej komplikują sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Składy(za 90minut.pl):

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić (62, 77. Mateusz Bartolewski) – 17. Patryk Szysz, 6. Aleksandar Šćekić (62, 29. Cheikhou Dieng), 18. Filip Starzyński (69, 14. Jakub Żubrowski), 99. Łukasz Łakomy (62, 8. Łukasz Poręba), 9. Erik Daniel (86, 21. Tomasz Pieńko) – 15. Martin Doležal.

Górnik: 99. Grzegorz Sandomierski – 2. Przemysław Wiśniewski, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža – 16. Dariusz Pawłowski, 8. Alasana Manneh (81, 23. Jean Mvondo), 6. Krzysztof Kubica (81, 22. Dariusz Stalmach), 10. Lukas Podolski, 17. Bartosz Nowak (87, 7. Dani Pacheco), 11. Mateusz Cholewiak – 21. Piotr Krawczyk (77, 96. Robert Dadok).